جارو شارژی بخریم یا جارو برقی؟

Should we buy a rechargeable broom or a rechargeable broom?

 مقاله - [] - جارو شارژی بخریم یا جارو برقی؟ - بانومد

جارو شارژی چیست؟

جاروهای شارژی همان طور که از نامشان پیداست، محدود به پریز برق نیستند و اگر به طور کامل شارژ شوند. مانند هر وسیله شارژی دیگری ، تا مدت مشخصی کار می کنند. قدرت جاروهای شارژی مختلف است و مدت زمانی که شارژ را نگه کی دارند، هم باهم فرق دارد.

قبلا که فقط جارو برقی بود، هنگام خرید باید بین برندهای محدودی که وجود داشت، یکی را انتخاب می کردیم. اما الان که جاروهای شارژی هم محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و خیلی از افراد از آن ها استفاده می کنند، موقعی که قصد خرید جارو داریم. این سوال برایمان پیش می آید که جاروی شارژی بخریم یا جاروی برقی ؟ اما تفاوت جاروشارژی و جاروبرقی چیست و کدام یک به درد خانه ما می خورد؟ عملکرد کدامشان بهتر است؟ اگر این ها سوالاتی هستند که شما هم در ذهن دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید چون می خواهیم این دو مدل جارو را مقایسه کنیم.

جارو شارژی چیست؟

جاروهای شارژی همانطور که از نامشان پیداست ، محدود به پریز برق نیستند اگر به طور کامل شارژ شوند ، مانند هر وسیله شارژی دیگری، تا مدتی مشخص کار می کنند. قدرت جاروهای شارژی مختلف است و مدت زمانی که شارژ را نگه می دارند هم باهم فرق دارد.

اگر بعضی قسمت های خانه مانند راه پله یا ماشین خود را می خواهید تمیز کنید و محدودیت دسترسی به پریز برق دارید، یک جاروی شارژی می تواند به شما کمک کند که آن را به خوبی جارو کنید.

انواع جاروی شارژی

دسته دار

جاروهای شارژی دسته دار ، از یک دسته بلند، مخزنی در وسط  و مکنده تشکیل شده اند. دکمه هایی که برای کنترل جارو نیاز دارید ، هم روی بدنه هستند. این جاروها، برای کسانی خوب هستند که به علت کمر درد یا زانو درد، نمی توانند خیلی خم شوند و می خواهند بدون خم شدن، زمین را جارو کنند . دسته بعضی جاروهای دسته دار ، قابل تنظیم و کوتاه شدن هم هست تا اگر خواستید روی مبل ، پرده و دیگر قسمت های این مدلی را تمیز کنید، مشکلی نداشته باشید.

محفطه خلاء

جاروهایی که محفظه خلاء دارند، شبیه جاروبرقی های معمولی هستند که بدون سیم برق کار می کنند. محفظه بزرگ و مشخصی پشت جارو سوار استکه آشغال ها درون آن جمع می شوند. این جاروها معمولا شارژ را به مدت طولانی تری نسبت به جاروهای دسته دار نگه می دارند.

جاروی ربات

جاروهای رباتی، جاروهای گردی هستند که روی زمین حرکت می کنند و آشغال های ریزی که روی زمین ریخته را به داخل محفظه خود مکش میکنند. جاروهای رباتی قابل برنامه ریزی اند و لازم نیست خودتان موقع تمیزکاری بالای سرش باشید، تنها کافی ست به آن برنامه بدهید که در زمان مورد نظر، فضای مورد نظر را تمیز کند. این جاروها، با موبایل های هوشمند هم قابل کنترل هستند . اگر وقت نمی کنید که خانه را جارو کنید و می خواهید ذرات کوچک یا موهایی که روی زمین ریخته جمع شود، یک جاروی رباتی به کارتان می آید. 

مزایا و معایب جاروی شارژی

برای اینکه ببینیم جاروی شارژی بخریم یا جاروی برقی، باید ببینیم مزایا و معایب جاروهای شارژی چیست و می صرفد ان را جایگزین جاروی برقی کنیم یا به عنوان یک جاروی کمکی به کاربگیریم؟

مزایا

1. جاروهای شارژی سبک تر از جاروی برقی هستند.

2. جاروهای شارژی محدودیت هایی چون پریز برق و طول سیم ندارند.

3. به آن ها به راحتی می شود داخل ماسین را تمیز کرد.

4. کوچکترند و فضای کمتری اشغال می کنند.

معایب

1. عمر باتری شان محدود است و پس از آن باید دوباره شارژ شوند تا بتوانید ازشان استفاده کنید.

2. مخزن کوچک تری دارند.

3. رسیدگی بیشتری می خواهد.

4. باید جایی همراه با پریز برایشان در نظر داشته باشید که مدام شارژشان کنید.

جارو برقی بهتر تمیز می کند یا جاروی شارژی؟

مهمترین فاکتور در مقایسه جاو برقی و جاروشارژی و انتخاب از بین این دو ، قدرتشان در تمیز کاری است.

تمیز کردن فرش و جمع کردن ذراتی که بین پرزهای فرش گیر کرده اند ، یکی از نقاط ضعف جاروی شارژی است. به طور میانگین، جاروی شارژی تا 41% ذرات را از فرش جمع می کند، اما جارو برقی، تا 70درصد قدرت مکش ذرات را از فرش دارد. 

اگر از خودتان می پرسید جارو برقی بخریم یا جارو شارژی و خانه تان فرش شده است. خوب است هنگام خرید این نکته را در نطر بگیرید.

علاوه ، بر این سرو صدای جاروهای شارژی بیشتر از جاروی سیم دار است.

فضای مناسب برای استفاده از جاروی برقی

. فرش و موکت

. فضایی که برق دسترسی دارد.

فضای مناسب برای استفاده از جاروی شارژی

. پارکت و سرامیک

. روکش مبل و صندلی

. داخل ماشین

. فضایی که به برق دسترسی ندارد.

عمر جارو برقی بیشتر است یا جارو شارژی

یادتان می آید آخرین بار چه زمانی جاروبرقی تان نیاز به تعمیر داشت یا خراب شد؟

اگر جارو برقی از برند خوب و معتبری خریداری شده باشد، احتمال خراب شدنش خیلی کم است. احتمالا تنها کاری که باید چند وقت یکبار انجام دهید، تخلیه کردن کیسه و عوض کردن فیلتر هاستو این که با آن آب جمع نکنید.

جارو شارژی ، باید شارژ کامل خود را دریافت کند که بین 20 تا 45 دقیقه به شماکار بدهد. اگر فضای مد نظرتان بزرگ است، مثلا کل خانه را می خواهید یکباره تمیز کنید، ممکن است پروسه تمیز کاری خیلی طولانی شود. موقع تمیز کردن فرش، عمر باتری زودتر تخلیه می شودپس بهتر است از این جارو برای فضاهای غیر مفروش استفاده کنید. به طور کل، عمر باتری در جاروهای شارژی ارزان قیمت ، طولانی تر است و با این تفاسیر ، بهتر است از آن برای تمیز کردن فضاهایی که زمانبر نیستند و خیلی زود تمام می شوند استفاده کنید.

مقایسه ظرفیت جاروی برقی و جاروی شارژی

اگر به این فکر می کنید که جارو شارژی بخریم یا جارو برقی، ظرفیت را هم باید در نظر بیرید. جاروهای برقی به طور کل ظرفیت بیشتری دارند و مخزنشان بزرگ تر است. به همین دلیل، دفعات کمتری باید مخزن آن ها را تخلیه کنید.

جاروهای شارژی، به خصوص مدل های دستی و رباتی ، کوچکترند و به همان نسبت مخزن کوچکتری دارند و آشغال کمتری هم داخلشان جای می گیرد.

جمع بندی

وقتی به این سوال رسیدید که جارو برقی بخریم یا جارو شارژی ، به این فکر کنید که فضایی که می خواهید آن را تمیز کنید چقدر است؟ چند مرتبه در طی هفته از جارو استفاده می کنید؟ آیا فضا فرش شده یا پارکت است؟

به طورکل، بهتر است که یک جاروبرقی در خانه داشته باشید و برای تمیز کردن فضاهای کوچکتر که دسترسی تان به برق محدود است، مانند داخل خودروتان ، از یک جاروی شارژی کمک بگیرید.

برای خرید بهترین و کاملترین جاروی شارژی بازار اینجا کلیک کنید